PROTEKTOR - Ubezpieczenia i Finanse

PARTNER ZARZĄDCY NIERUCHOMOŚCI

Wspólnota mieszkaniowa - obowiązek rejestracji VAT

 

1. Zdarzenia i operacje gospodarcze z działalności statutowej i działalności zarobkowej wspólnoty mieszkaniowej w ewidencji rachunkowej (ustawa o rachunkowości po zmianach, orzecznictwo dot. wspólnot mieszkaniowych).

2. Zasady ogólne sprzedaży towarów i usług według ustawy o podatku od towarów i usług – obowiązki podatnika zwykłego i podatnika VAT czynnego.

3. Sprzedaż towarów i usług w warunkach działania wspólnoty mieszkaniowej.

4. Odsprzedaż towarów i usług w warunkach działania wspólnoty mieszkaniowej – warunki wykonywania usługi pośredniczenia w dostawie mediów do lokali właścicieli (dlaczego dokumentować fakturą a nie notą?).

5. Skutki zmiany art. 113 ust. 2 pkt 2 lit. a) ustawy VAT , czyli o tym dlaczego wspólnota mieszkaniowa musi zarejestrować się jako tzw. „podatnik VAT czynny”. Najnowsze interpretacje podatkowe Ministra Finansów.

6. Obowiązki podatkowe podatników - po zmianach ustawy VAT:

a) zwykłego podatnika

b) podatnika VAT czynnego – po zmianach ustawy VAT.

7. Rozrachunki publiczno-prawne podatnika z organem podatkowym.

8. Aspekty podatku dochodowego od osób prawnych przy przychodach podatkowych osiąganych ze sprzedaży towarów i usług, także usług pośredniczenia w dostawie mediów.

9. Sankcje karne według Kodeksu karnego skarbowego (nowe orzecznictwo dot. odpowiedzialności osób prowadzących sprawy księgowe i finansowe).

 

strefaklienta

Zaloguj się aby uzyskać dostęp do wszystkich treści serwisu.
Chcesz z nami współpracować?
Skontaktuj się z nami.